Dekan Mesajı

Sayfa Yapım Aşamsında.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’ ne hoş geldiniz.

Kuruluşundan bu yana, Hemşirelik Fakültesi önemli bir büyüme yaşamış halk sağlığı ve bireysel hasta bakımı arasındaki işbirliğini teşvik eden bir eğitim modeli formüle etmiştir. Yeni nesil, meraklı, merhametli sağlık hizmeti sunucularını eğitmek, insanlara daha iyi sağlık kazandırmak ve en iyi hasta bakımı sağlamak için nihai hedefi ile araştırma yapmak başarılı odaklı olmayı sağlamıştır. Bu başarı odaklı model, sağlığa en iyi yol açan bir sonuca götürür ve bu da Sağlık Yüksekokulunu benzersiz kılan temel unsurdur.

Hemşirelik Fakültesi, yaratıcı düşünceyle eleştirel kaynaşmayı teşvik eden entegre bir disiplinler arası eğitim sağlayarak, öğrencileri küresel, çeşitli ve teknolojik açıdan sofistike dünyaya hazırlamayı öğretme ve öğrenmede mükemmellik misyonuna kendini adamıştır.

Hemşirelik Fakültesi, geleceğin sağlıklı yaşam biçimidir ve bu gelecek sadece öğrencilerimiz, öğretim görevlilerimiz ve çalışanlarımızın görmek istedikleri bir şey değildir; bunu burada ve şimdi gerçekleştireceğiz. KSTU, hayatımızın her kesiminden, geçmişinden ve tecrübelerinden gelen öğrencilerin burada bulunabileceğini, en iyi, en parlak noktalarından ayrıldıklarını söyleyen birbirlerine yaptıkları sözüdür; çünkü onların potansiyelini ve parlaklığını geliştirilmeye destek sağlayarak, Hemşirelik Fakültesi’ nde kariyer hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.

Sevgilerimle…